Kontaktpersoner og nyttige links

Kontaktpersoner

Bestyrelse:

Sven Mogensen, formand
e-mail: sven@blindmotion.dk
Telefon: +45 2252 8202

Carina Breiting, næstformand
e-mail: carina@blindmotion.dk

Annette Andersen, kasserer
e-mail: annette@blindmotion.dk

Kristine Damberg, sekretær
e-mail: kristine@blindmotion.dk

Jesper Andersen, bestyrelsesmedlem
e-mail: jesper@blindmotion.dk

Mikkel Højgaard, suppleant
e-mail: mikkel@blindmotion.dk

Andre frivillige:

René H. Nielsen, teknisk konsulent
e-mail: webmaster@blindmotion.dk

Susanne Stenshagen, webassistent

Marianne Frisenvang, presserådgiver og i teams omkring: Kommunikation, rekruttering & legatuddeling.
e-mail: marianne@blindmotion.dk

Anne Rathleff, rådgiver og i teams omkring: Kommunikation, events og sponsorer. e-mail: anne@blindmotion.dk

Gerry Coard, rådgiver og i teams omkring: Events, podcast og sponsorer.
e-mail: gerry@blindmotion.dk

Julie Baastrup i teams omkring: Kommunikation & sociale medier.
e-mail: julie@blindmotion.dk

Vicki Hertz i teams omkring: Legatuddeling 2021, vandreture og sponsorer.
e-mail: vicki@blindmotion.dk

Tina Wittendorf i teams omkring: Legatuddeling 2021 og Super Goalball Event.
e-mail: tina@blindmotion.dk

Nyttige links

Referat af ordinær generalforsamling 2021

Hvervning af medlemmer

Medlemskaber – regelsæt

Formandens årsberetning

Privatlivspolitik

Regnskab

Foreningens vedtægter 

Loven om indsamling