Kontaktpersoner og nyttige links

Kontaktpersoner

Bestyrelse:

Sven Mogensen, formand
e-mail: sven@blindmotion.dk
Telefon: +45 2252 8202

Jannie Hammershøi, næstformand
e-mail: jannie.hammershoi@blind.dk

Annette Andersen, kasserer
e-mail: annette@blindmotion.dk

Carina Breiting, sekretær
e-mail: carina@blindmotion.dk

Jesper Andersen, bestyrelsesmedlem
e-mail: jesper@blindmotion.dk

Lars Faursholt, suppleant
e-mail: Faursholt@mail.dk

Andre frivillige:

Marianne Frisenvang, presserådgiver 
e-mail: mfrisenvang@blindmotion.dk  

Redaktionen

e-mail: redaktionen@blindmotion.dk

Vores frivillige teams

 

Nyttige links

Referat af ordinær generalforsamling 2021

Referat af ordinær generalforsamling 2022

Referat af ordinær generalforsamling 2023

Hvervning af medlemmer

Medlemskaber – regelsæt

Formandens årsberetning 2020

Formandens årsberetning 2021

Formandens årsberetning 2022

Privatlivspolitik

Regnskab

Indsamlinger:

Regnskab: Periode 1. nov 2020 – 31. okt. 2021

Regnskab: Periode 1. november 2021 til den 31. december 2021

Periode 1. januar 2022 til den 31. december 2022

Foreningens vedtægter 

Loven om indsamling